Wybór odpowiedniego legowiska dla psa

Dokonując zakupu odpowiedniego legowiska dla swojego psa powinniście Państwo zastanowić nad  kilkoma szczegółami, które sprawią, że będzie ono odpowiednie zarówno dla Waszego pupila jak i dla Was samych. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące wymagań pupila to dobre legowisko przede wszystkim powinno być bardzo wygodne (musi być dopasowane do rasy psa jaka państwo posiadacie). Źle dobrane posłanie sprawi, że pies nie będzie chciał w nim przebywać a co za tym idzie stanie się zbędnym elementem wyposażenia mieszkania.  Dla przykładu małe rasy do których zaliczamy ratlerki, yorki lub maltańczyki uwielbiają wylegiwać się w legowiskach z osłoniętym dachem. Tego typu domki lub budki dają im poczucie bezpieczeństwa oraz sprawiają,że pieski mogą odpocząć w zaciszu swoich czterech ścian od zgiełku i przeciągów jakie często panują w mieszkaniu. Jeżeli zaś chodzi o duże rasy powinniście się państwo rozglądnąć za ofertą poduszek lub materacy, ponieważ pupile o większych rozmiarach lubią czuć przestrzeń – wręcz nienawidzą małych pomieszczeń.  Zresztą w przypadku dużych ras chodzi przede wszystkim o to aby pupil nie leżał bezpośrednio na podłodze (płytki , markur) bowiem jego organizm znacznie lepiej znosi przeciągi oraz zgiełk w mieszkaniu niż jeżeli się to ma w przypadku małych piesków.

Oczywiście opisywane powyżej aspekty dotyczyły psich preferencji, jednak nie możemy zapomnieć również o naszych wymaganiach, bowiem ten czynnik jest również brany podczas zakupu posłania. Kupując legowisko dla psa przede wszystkim sugerujemy się jego praktycznymi rozwiązaniami praz wizualnym wyglądem. Na pierwszym miejscu stawiana jest oczywiście higiena legowiska – trudno bowiem sobie wyobrazić posłanie dla psa które po miesiącu użytkowania nadaje się do wyrzucenia. Kolejną cechą na jaką zwracamy uwagę jest jakość wykonania. Dobre materiały oraz ciekawe wzornictwo sprawia, że bez wstydu przed znajomymi możemy wyeksponować legowisko pieska nawet w salonie.
Dla przykładu chcielibyśmy zaprezentować dwa wspaniałe legowiska dla małych piesków jakie przygotowała na sezon jesienno-zimowy matka York Design. Domki uszyte zostały z mocnej tkaniny tapicerskiej z deseniem kwiatowym. To idealne rozwiązanie dla yorków, ratlerków oraz chihuahua.

Legowisko dla psaLegowisko dla psa